Zavolejte nám » (+420) 735 06 91 91

Jarohněvický rybník

Leží na samém okraji města Dubňany, směrem na Mutěnice. Neminete jej pokud chcete navštívit místní sklepy Pod dubňanskou horou.

o hrázi rybníka vede silnice spojující město Dubňany s vinařskou obcí Mutěnice. Objevte krásu jedné z největších vodních ploch v okrese Hodonín. Navštívit lze toto místo autem po zmiňované cestě, nebo využít jedné z upravených cyklotras v sousedství Jarohněvického rybníku.

Přítomtost nedalekých sklepů v Dubňanech, Mutěnicích a Šardicích je ideálním předpokladem, aby se rybník stal turisticky zajímavou lokaitou, na které se budou vzájemě snoubit zájmy člověka a zájmy přírody.

Rozlohou necelých 100 hektarů se řadí mezi největší vodní plochy hodonínského okresu. Vznik Jarohněvického rybníka sahá několik staletí hluboko do historie.

V současné době probíhá řízení za účelem zřízení půjčovny malých plavidel s ekologickým elektrickým pohonem, tak aby stoupla turistická atraktivita Jarohněvického rybníka a především města Dubňan. Tento úmysl jistě ocení nejen turisté, ale především místní lidé a vinaři, neboť dopolední či odpolední projížďka s dětmi po rybníce je skvělou předehrou pro večerní odpočinek při sklence dobrého vína, v dobré restauraci, v nádherném kraji.

 Více informací na www.jarohnevickyrybnik.cz